PVC

PVC ZÁMKOVÁ DLAŽBA

Výběr podlahy patří mezi významné aspekty při řešení každého interiéru. PVC zámková dlažba postupem času získala řadu příznivců právě proto, že ji lze užít prakticky ve všech provozech, je nenáročná na údržbu, odolná a skvěle vypadá.

S ohledem na parametry podlah jsou doporučovány různé typy, které vám díky svým vlastnostem poskytnou v daném prostoru nejlepší funkčnost a splní vaše očekávání. Vyberte si tu, kterou potřebujete.

PVC dlaždice tlumí 

PVC dlaždice dovedou silně tlumit vibrace a kročejový hluk, čili jejich využití je nasnadě právě v patrových domech. Navíc fungují i jako tepelná izolace. Pohyb i stání na nich jsou proto příjemné, určitě mnohem příjemnější než na betonu, kameni, či keramické dlažbě. Povrch dlaždic je navíc silně protiskluzný. 

Dlaždice dýchají

Podlaha z dlaždic vždy dýchá, jelikož každá dlaždice má na své spodní straně umístěn systém odvodných kanálků, který je do materiálu vytlačen díky systému proti vlhkosti Air-Flow. Vlhkost je tak odváděna - může se z podkladu snadno odpařit a unikat zakončením u stěn, čímž je zabráněno šíření plísní. Zámky podlahy jsou navíc velice těsné (doklepávání paličkou při pokládce není náhodné, rukou byste do sebe dlaždice nezatlačili) a proto pod dlaždice pronikne pouze minimum vody. Čili voda nemůže pod dlažbou hnít, zapáchat atd.

Odolné dlaždice z PVC

Odolnost těchto dlaždic je definována kvalitou výroby včetně použitých materiálů a také tloušťkou dlaždic, která činí 7 mm. Dlaždice odolají vysokému a častému zatížení, nárazům, mnohým chemikáliím (polymerní struktura podlahy je odolná většině olejů a kyselin) a podobně. Kvalita dlaždic je přitom garantována v souladu s evropskými normami, zejména EN 14014. A co víc - na dlaždice je možno poskytnout záruka až 12 let na opotřebení od data výroby. Předpokládaná životnost dlaždic je při správné údržbě až 25 let, přičemž je můžete během této doby snadno demontovat a přemístit jinam -třeba při stěhování.

Dlaždice jsou vyráběné vstřikováním na moderních energeticky úsporných vstřikolisech a to z materiálů, které dlaždicím zajišťují vysokou odolnost proti opotřebení, odolnost chemickou a dlouhodobou stabilitu. Jde o český výrobek vyráběný na českém území.

Dlaždice šetrné k přírodě

Po uplynutí životnosti dlaždic si můžeme být jisti jejich 100% recyklovatelností a již při výrobě se používají standardizované recyklované materiály. A pozor! Recyklování neznamená v tomto případě přeměnu třeba v terasová prkna či hračky dovezené z Číny, ale opětovnou výrobu nových dlaždic. A podlaha pak může sloužit dalších mnoho let, byť někomu jinému.  

Využití dlaždic

Nejčastější využití dlaždic se předpokládá ve školkách a školách, ve výrobě, skladech, pronájmech, garážích, dílnách, fitness, dětských koutech, obchodech, sklepích, prádelnách, autoservisech, showroomech, na výstavních plochách či v kancelářích a podobně. Dlaždice se sice nedoporučují pro venkovní aplikace, ovšem je to možné. Musíme ale počítat s možnými barevnými a objemovými změnami dlaždic.

Podlaha před pokládkou dlaždic

Většinou stačí podlahu jen zamést, nevadí dokonce ani olej a jiné znečištění podkladu. A ani v případě, že jsou v podkladu výtluky, nedojde k poškození dlaždic, ale jen k prorýsování nerovnosti. Ovšem je logické, že v takových případech je třeba výtluky vyrovnat - zalít cementovou či jinou směsí, jinak by ovlivnily užívání podlahy.

Údržba dlaždic 

Standardně podlaha z těchto dlaždic nevyžaduje víc než vodu, saponát a mop. Pokud ale chcete zvýšit lesk povrchu a nebo vyčistit extrémní špínu, výrobce doporučuje čistící prostředky značky Dr.Schutz, což ale nevylučuje i jiné. Pokud je navíc konkrétní dlaždice silně poškozena, velice snadno ji vyměníme -doslova v řádech vteřin.

2010, 2020 - dlaždice pro nejvyšší zatížení

Tyto dlaždice jsou ze spodní strany plné a používají se v prostorách s vysokým bodovým nebo dynamickým zatížením. Typické provozy, kde se používá těžká manipulační technika (zejm. vysokozdvižné nebo elektrické paletové vozíky): továrny a sklady, strojírenské podniky, nákupní centra, distribuční centra, garáže těžké techniky, sportovní zařízení, výstavy a prodejní místa, nádraží a letiště, terminály pro cestující, elektrárny, hangáry, policejní a hasičské zbrojnice atd. 

2050, 2060 - dlaždice pro střední zatížení

Tyto dlaždice jsou ze spodní strany žebrované a používají se v prostorách se středním bodovým nebo dynamickým zatížením. Typicky jsou to provozy, kde se nepoužívá těžká manipulační technika: garáže, dílny, sklepy, fitness a sportovní zařízení, lehká výroba a skladování, školy a školky, autoservisy, výstavy a prodejní místa, obchody, kanceláře, tělocvičny, terminály pro cestující atd.

Industry

11.11.2020

Spolehlivá vysoce kvalitní PVC dlažba. Oceníte ji zejména v prostorech s vysokou zátěží a neustálým provozem. Je to podlaha vhodná do průmyslu, výroby, skladů, ale i komerčních prostor.

Light

10.11.2020

Tento typ dlažby se parádně hodí do místností, jako jsou sklepy, technické prostory v domě, či garáže. Podlaha není tak houževnatá, ale přitom je stále vysoce odolná.

Invisible

09.11.2020

Homogenní dlažba se skrytým zámkem je vhodná do komerčních, občanských, obytných i skladových prostor

Decor

08.11.2020

Unikátní designová řada systému PVC dlažby. Pečlivě navržena, aby pasovala nejen do každé domácnosti, ale i hotelů, kanceláří a škol.

© 2016 BALKAP, s.r.o., Jílovská 426 / 27 , Praha 4 Lhotka 142 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!
PVC